گروه مهندسی و بازرگانی بهنگام

گروه مهندسی و بازرگانی بهنگام متشکل از 7 معدن و 4 کارخانه تولید سنگ ساختمانی شامل معادن گرانیت، سنگ مرمریت، سنگ تراورتن، سنگ ترااُنیکس فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده است. معادن سنگ گروه در زمینه تولید بلوک سنگ جهت مصرف کارخانه سنگ های ایران و جهت صادرات سنگ فعال می باشد. کارخانه های سنگ گروه نیز در حال تولید سنگ فرآوری شده، سنگ نما، سنگ تزئینی، سنگ آنتیک و دکوراتیو، اسلب، تایل می باشد

ادامه مطلب
 

سنگ مرمریت دهبید شایان

کاربری های سنگ تراانیکس

مقاله های علمی سنگ های ساختمانی

 • مهندس حسين جعفريان-مديرگروه مهندسي و بازرگاني بهنگام

  بازاریابی موفق سنگ ساختمانی چه فرآیندی دارد؟
  قیمت سنگهای ساختمانی چه اهمیتی برای بازار مصرفی سنگ ساختمانی دارد؟
  استفاده از طرق مختلف و نوین ارائه سنگ ساختمانی به متقاضیان چه اهمیتی دارد؟
  آشنایی با چگونگی ارائه سنگ ساختمانی در انبار سنگ و شورم سنگ
  امتیازات یک انبار سنگ خوب چیست؟ آشنایی با اصول صحیح چیدمان سنگ ساختمانی در انبار سنگ و شوروم سنگ . آشنایی با تاثیر ویژه استفاده از نور در ارائه سنگهای ساختمانی. انتخاب سبک معماری متناسب با محیط بمنظور ارائه سنگ ساختمانی . آشنایی با نواع شیوه نصب سنگ ساختمانی (نصب خشک سنگ و نصب بهمراه ملات سنگ های ساختمانی)

  Ads

  نمايشگاه بين المللي سنگ شيامن، رخدادي كه بايد از نزديك ديد.
  آماري از سالهاي برگزاري نمايشگاه شيامن
  فضايي براي كسب اطلاعات از اتفاقات مهم در زمينه هاي مختلف صنعت سنگ جهاني
  شركت در نمايشگاه سنگ شيامن، ضرورتي براي تمام فعالان صنعت سنگ
  آموزش، دغدغه اي اساسي در پانزدهمين نمايشگاه سنگ شيامن
  نمايشگاه شيامن گسترده تر خواهد شد!!؟
  Ads

  استفاده انسان از سنگ های ساختمانی و تزئینی سابقه ای به قدمت اولین بناهای ساخته شده دست بشر دارد و انواع مختلف و متنوع سنگهای تزئینی به لحاظ ساختاری و مشخصات فیزیکی و شیمیایی و نیز از نظر تنوع رنگ و پارامترهای همگن نظیر مقاومت فشاری و جذب آب و مدول الاستیسیته توانسته ضمن جذب سلائق مختلف، نیاز بشر از لحاظ ماندگاری و دیرپایی و استفاده در قسمتهای مختلف بنا تامین نماید. از طرفی نگاهی به سنگ و فرآورده های سنگی در قسمتهای مختلف یک پروژه در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی به کار رفته در یک پروژه حاکی از نقش غیرقابل انکار سنگ در پروژه ساختمانی و مهندسی است.
  Ads

  نمایشگاه استون تک نورنبرگ آلمان هر دو سال یک بار در شهر نورنبرگ آلمان برگزار می گردد و نمونه کامل و بی نقص یک نمایشگاه جهانی با ماموریت ارائه اطلاعات و تکنولوژی های جدید و فن آوری های به روز، می باشد.
  برگزار کننده خصوصی این نمایشگاه حمایت معنوی انجمن سنگ طبیعی آلمان ( German Natural stone Association ) و انجمن سنگبریهای آلمان ( Association Of German Stone Masons ) را به عنوان اسپانسرهای افتخاری ، دارد . این انجمن ها که مهمترین تشکلهای صنفی سنگ آلمان هستند برای هرچه بهتر برگزار شدن نمایشگاه سنگ نورنبرگ آلمان بیشترین برنامه های حمایتی را ارائه می کنند و در این ارتباط از بودجه داخلی خود نیز بهره می گیرند.


   
  Ads

  هر توليدكننده و نوآورى و در گستره اى وسيعتر هر مبتكر و خلاقى در عمق وجودش ديده شدن و ستايش شدن را آرزو مى كند. هم از اين است كه ولع شركت در نمايشگاه و غرفه آرايى و تلاش براى معرفى آنچه حاصل سعى ماست از ابزارهاى مهم و كارامد بازاريابى قلمداد شده است.
  شركت در نمايشگاه هم آئينى دارد و پيروى از اين آئين هرگاه درست و با وسواس و انگيزه انجام شود فرصتى طلايى را در اختيار مى گذارد كه بازده زود هنگام اين سرمايه گذارى كوچكترين برآمد آن است.


   
  Ads

  آیا مد سازی در صنعت سنگ یک واقعیت عینی است یا صرفا یک تصور ذهنی؟ به چه مواردی از مد سازی در صنعت سنگ ایران می توان اشاره کرد؟ آیا مد قابل کنترل است و دوره و بازه زمانی ماندگاری آن از روی چه فاکتورهائی محاسبه می شود؟ فرآیند انتخاب و اجرای مد چگونه است؟ آیا ما در ایران فقط مصرف کننده مدهای وارداتی هستیم و یا موردی از مد سازی داخلی سراغ داریم؟ آیا مد سازی فقط برای یک طبقه خاص جامعه ممکن است؟ آیا امکان صادرات مد وجود دارد؟
  قطعا پاسخ به این سئوال ها و دهها سئوال دیگری که در اذهان کنجکاو و دقیق بوجود خواهد آمد، نیازمند تحقیقات زیاد و آمارگیری و مصاحبه با افراد مطلع است.

   
  Ads

  آمارها به ما می گویند ایران بعد از کشورهای چین وهند سومین تولید کننده سنگ خام در جهان است. حتی کشور ایتالیا پس از ایران و در رتبه چهارم قرار دارد.

   
  Ads

  معرق سنگ چیست؟ آیا معرق بر روی متریالهای دیگری جز سنگ ساختمانی هم انجام می شود؟ قدمت استفاده از معرق سنگ ساختمانی به چه زمانی بر می گردد؟ روش های معرق سنگ رایج در بازار به چند دسته تقسیم می شوند؟ تفاوت معرق سنگ با استفاده از دستگاه cnc و با استفاده از دستگاه واترجت چیست؟ معرق سنگ دستی چگونه ساخته میشود؟ نحوه تشخیص شیوه های معرق شده سنگ از روی کار اجرا شده. معرق سنگهای نقش برجسته با استفاده از کدام روش تولید می شوند؟ فضا های مناسب ساختمان برای استفاده از معرق سنگ ساختمانی کدام فضا ها هستند؟

   
  Ads

  سنگهای ساختمانی به چند دسته تقسیم میشوند؟ چه فاکتورهایی باعث تمایز میان سنگ تراورتن، سنگ مرمریت، سنگ گرانیت، سنگ چینی (سنگ کریستال) و سنگ مرمر می شود؟ سنگ گرانیت، مرمریت، تراورتن، چینی ( کریستال ) و سنگ مرمر چه تفاوت ها و چه مشخصات مشترکی با یکدیگر دارند؟ آیا میشود سنگ گرانیت را برای فضای داخلی ساختمان استفاده کرد؟ چرا سنگ چینی برای فضاهای داخل ساختمان توصیه نمی شود؟ آیا فقط سنگ مرمر نور را از خود عبور می دهد؟ آشنایی با سنگ لایم استون و کاربری های این نوع سنگ ساختمانی

   
  Ads
  چرا بعضی از سنگهای ساختمانی را تیشه کاری می کنند؟ به چند روش می توان سطح متخلخل سنگ تراورتن را پر کرد؟ رزین، اپوکسی و سیمان نسبت به هم چه تفاوت هایی دارند؟ نحوه فرآوری سنگ ساختمانی بصورت چرمی به چه شکلی انجام می شود؟ آیا سنگهای دکوراتیو فقط از ضایعات و پرت سنگها درست می شود؟ سنگ بیراه و به راه و یا اصطلاحا کراس کات و وین کات چه فرقی با هم دارند؟ موارد استفاده سنگ تراورتن موج دار یا سنگ تراورتن بی موج؟ فرآوری فلیم بر روی سنگ گرانیت چگونه و برای چه منظور انجام می شود؟ میزان درخشندگی روی سنگ بعد از ساب به چه عواملی بستگی دارد؟
  Ads

  در حال حاضر با توجه به این که هزینه تمام شده یک کالا مهمترین رکن تولید را به خود اختصاص می دهد و نقش بسزایی در موفقیت و شکست یک تولید کننده و کالای آن دارد.

   
  Ads

  سنگ تراانیکس چه نوع سنگی است؟ سنگ ترااُنیکس موج دار و سنگ ترااُنیکس بی موج چه تفاوتی با هم دارند؟ رنگ های متفاوت در رگه های سنگ تراانیکس از کجا نشات می گیرند؟ چرا سنگ ترااُنیکس باید با طراحی به کار برده شود؟ بوک مچ سنگ تراانیکس چه کاربردی دارد؟ سنگ دکوراتیو تراانیکس چه تفاوتی با سنگ های دکوراتیو دیگر دارد؟
  نقوش طبیعی سنگ ترااُنیکس در طراحی فضا های ساختمان چه ویژگی ها را اعمال می کند؟ آیا سنگ ترااُنیکس را برای تمامی کاربردهای ساختمانی توصیه می کنید؟

   
  Ads

  مهمترین هدف در تولید هر محصول با ایجاد هر بنایی نیل به شرایط مطلوب است. که این نخستین گام کار است. از آنجایی که شرایط مطلوب در هر زمان و مکانی تعریف متفاوتی دارد.

   
  Ads

  من نمی خواهم درباره اهمیت فکر و عقل و مغز ،قلم پراکنی کنم و اگر می بینید که از مقدمه به این موضوع می پردازم می خواهم به جایگاه فعلی و جایگاه مطلوب فکر در صنعت سنگ اشاره کنم، هنماطور که از اسم این نوشتار معلوم است. 1-نظر دین در مورد عقل چیست؟ تکلیف مشخص است همین چند قول معروف کافیست که "یک ساعت تفکر معادل هفتاد سال عبادت است" و یا اینکه "هیچ عبادتی همانند تفکر نیست".


شرکت های زیر مجموعه

دوستان بهنگام

فیلم های بهنگام
 

شرکای استراتژیک بهنگام